Sukces uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku

Fundacja Banku Ochrony Środowiska od ponad 10 lat prowadzi projekty edukacyjne, w których wzięły udział tysiące szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski.

Fundacja BOŚ podsumowała właśnie rok szkolny 2019 /2020, w którym przeprowadzono 5 projektów:

•           10. edycję projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem",

•           4. edycję konkursu plastycznego ,,Świat oczami młodych",

•           6. edycję konkursu badawczego ,,Postaw na słonce",

•           6. edycję konkursu filmowego ,,Postaw na słonce",

•           3. edycję projektu ,,Tradycyjny Sad".

Był to wyjątkowo trudny czas dla szkół, które musiały zmierzyć się z wieloma nowymi wyzwaniami. W obliczu pandemii szkoły miały ograniczone możliwościami realizacji zadań projektowych, ale mimo to nie zrezygnowały z udziału i walczyły o najlepsze miejsca.

Z największą przyjemnością składamy gratulacje dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku, reprezentowanego przez zespół uczniów "Słoneczni Mocarze", który zajął wyróżnienie w etapie "Kręcimy się wokół tematu" w 6.  edycji konkursu filmowego "Postaw na słonce" pod opieką Pani Joanny Kownackiej.

Pragniemy podkreślić wkład opiekunki zespołu, która przez cały czas trwania konkursu pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, czuwała nad zespołem uczniowskim i koordynowała jego pracę. Odpowiadała za terminowe wykonanie zadań i przesłanie raportu do oceny, który został wysoko oceniony przez sędziów.

,,Postaw na słonce" jest projektem promującym Odnawialne Źródła Energii (OZE), a szczególnie fotowoltaikę. Prowadzimy go od września 2014 roku. W ramach projektu odbywają się dwa niezależne konkursy dla młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych: badawczy i filmowy.   W konkursie filmowym zadaniem uczniów jest stworzenie filmu opowiadającego o odnawialnych źródłach energii, lokalnych instalacjach OZE lub tłumaczącego jak działają wybrane OZE. W ramach tegorocznej edycji powstało 76 scenariuszy filmów promujących odnawialne źródła energii.