Szkolna gra europejska w Technikum nr 3

Posiadanie tytułu Szkoły – Ambasadora Parlamentu Europejskiego zobowiązuje! Z okazji Dnia Europy w tym roku postanowiliśmy zaprosić uczniów naszej szkoły do wspólnej gry szkolnej – w podróż po krajach Unii Europejskiej wyruszyły drużyny z klas pierwszych i drugich. Czekały na nich różnorodne zadania wymagające nie tylko wiedzy, ale też pomysłowości i kreatywności. Uczniowie rozpoznawali potrawy europejskie, postaci z bajek europejskich czy tablice rejestracyjne, sprawdzali również swoje umiejętności językowe i liczyli, ile euro należy przygotować na wyprawę do Francji. Nie zabrakło również zadania sprawdzającego kondycję fizyczną naszych uczniów.

W rywalizacji o podium liczyły się prawidłowe odpowiedzi w zadaniach, a także czas ich wykonania. Walka o pierwsze miejsce była zaciekła, a drużyny z I i II miejsca dzielił zaledwie jeden punkt. Ostatecznie wyniki zaprezentowały się następująco:

• miejsce pierwsze zajęła drużyna z klasy 2AT – Anna Wiechowska i Jakub Kwiatkowski
  • miejsce drugie zajęła drużyna z klasy 1iP – Marcel Rutkowski, Jakub Wąsik, Ignacy Chrząstowski
  • miejsce trzecie zajęła drużyna z klasy 1A  - Olaf Kotlarz, Mikołaj Kłosiński, Tymon Pietrzela

Zabawa nie udałaby się, gdyby nie zaangażowanie nauczycieli dbających o prawidłowość przebiegu poszczególnych konkurencji: p. Iwony Krauze, p. Agnieszki Jeromin, p. Beaty Bisewskiej, p. Ewy Andruszko, p. Małgorzaty Pilipiec oraz p. Agnieszki Runewicz-Burczyk.

Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.