Tarcza dla PUP za pracę przy tarczy antykryzysowej

W dniu 11 września w Sali posiedzeń Urzędu Miasta Malborka odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu organizowanego przez Radę Gospodarczą przy Burmistrzu miasta Malborka. Obok wyróżnianych firm w 5 kategoriach, poza konkursem organizatorzy postanowili symboliczną tarczą wyróżnić Powiatowy Urząd Pracy w Malborku.

Ta edycja Malborskiego Mistrza Biznesu dotyczy ubiegłego roku, ale nie dało się nie mówić o roku 2020 i pandemii.

Jest to ogromne dla nas zaskoczenie i wyróżnienie, szczególnie że był to dla wszystkich bardzo trudny czas. Obok pandemii zależało nam, aby jak najszybciej przekazać pieniądze pracodawcom, aby nie doszło do zwolnień pracowników.  Zmieniające się interpretacje przepisów, ogromna liczba wpływających codziennie wniosków i telefonów powodowały, że pracowaliśmy w szczególnych warunkach. Na bieżąco zmienialiśmy organizację pracy w Urzędzie w zależności od zmieniających się potrzeb. Dzisiaj mogę powiedzieć, że się udało, co potwierdzają dane – podkreśla Joanna Reszka – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku.

W ramach tarczy antykryzysowej w powiecie malborskim wsparcie trafiło do 5011 osób. Udzielono 2666 pożyczek dla mikroprzedsiębiorców (2400 już umorzono).  Przekazaliśmy 22 mln 340 tys. zł tylko i wyłącznie w ramach wsparcia COVID – 19. Póki co, tylko jedna firma spośród tych wszystkich zamknęła się – mówiła Joanna Reszka. - Bezrobocie niestety nieznacznie nam wzrosło, aczkolwiek nie są to jakieś drastyczne liczby. Ostatnie miesiące pokazują dużą liczbę podjęć pracy.

W imieniu swoim jak i całej załogi Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku dziękujemy za docenienie naszej pracy a wszystkim partnerom za współpracę na rzecz naszego Miasta i całego Powiatu Malborskiego.