Uczennica ZSP nr 3 wyróżniona przez Komendanta Policji

Uczennica klasy drugiej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych Marta Matysik otrzymała  od Komendanta Powiatowego Policji  list  gratulacyjny za wzorową postawę  oraz wykazanie się uczciwością  i roztropnością.

W dniu 1 września 2020 r. uczennica wracając z rozpoczęcia roku szkolnego znalazła portfel z dokumentami i pieniędzmi, który przekazała do Komendy Powiatowej Policji w Malborku, celem zwrócenia prawowitemu właścicielowi.

Takie postępowanie jest godne naśladowania dla wszystkich, którzy zmagają się z pokusami i mogą dopuszczać się naruszania prawa.