Uczennice ZSP nr 3 wyróżnione w WorldSkills Poland 2020

Głównym celem konkursu było wyłonienie młodych mistrzów fachu. Zwycięstwo dało możliwość zdobycia kwalifikacji do reprezentowania naszego kraju na międzynarodowym konkursie WorldSkills Szanghaj 2021 (wrzesień).

Podczas Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland,  które  odbyły się 30 września 2020 r. w Poznaniu w kategorii  Carving  dwie uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjlnych nr 3  Nadia Kosicka  i Aneta   Nawrocka  otrzymały wyróżnienie.

Obie uczestniczki konkursu uczęszczają do klasy drugiej i kształcą się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Zwycięzcą po raz kolejny został Daniel Bewko z Opola. W tym roku dominowały przepiękne motywy roślinne, zwierzęce, sportowe oraz fantastyka  wyczarowywane za pomocą nożyków.

Przy wykonywaniu tych wspaniałości  zwracano uwagę na wiele czynników, które wpływają na estetykę oraz końcowe wrażenie prezentowanej owocowo – warzywnej rzeźby. Wiele z konstrukcji wymagało od uczestnika wręcz umiejętności architektonicznych, a także dużej wytrwałości i wytrzymałości psychicznej.