Przejdź do treści

Aktualności - Powiat Malborski

Weekend z II Rodzinną Olimpiadą Energetyczną o Puchar Prezydenta Gdyni już za nami!

Olimpiada Energetyczna to projekt wspólnie realizowany przez Gdynię, PGE Energię Ciepła S.A., Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Celem Olimpiady jest budowanie świadomości ekologicznej oraz nauki dotyczącej zmian klimatu oraz tego w jaki sposób możemy zadbać o powietrze, wybierając ekologiczny transport czy energię odnawialną.

29-30 maja rodziny z województwa pomorskiego już po raz drugi stanęły do rywalizacji o atrakcyjne nagrody, sprawdzając swoją wiedzę o energetyce. W ciągu dwóch dni ponad 200 osób wzięło udział w zabawie online przeprowadzonej za pośrednictwem platformy KAHOOT. Quiz poprzedzony blokiem naukowym: filmami edukacyjnymi, interesującym wykładem prof. Szymona Malinowskiego oraz pokazem wybuchowych eksperymentów, pozwolił uporządkować wiedzę na temat efektywności energetycznej i sposobów ograniczania zużycia energii. Na uczestników czekały pytania dotyczące zarówno odnawialnych źródeł energii, niskoemisyjnego transportu, jak i ochrony powietrza i klimatu. Po emocjonującej rozgrywce, na podium stanęli:

  • I miejsce: drużyna Sawiccy z Gdyni; zdobywając nagrodę główną – hulajnogę elektryczną
  • II miejsce: Holewki z Gdyni – oczyszczacz powietrza i zestaw gier planszowych
  • III miejsce: Ryponowie z Gdańska – zestaw LEGO Creator

Powyższe drużyny zdobyły największą ilość punktów, które przeliczane były w oparciu o czas i prawidłowość udzielanych odpowiedzi. Każda z drużyn ze zwycięskiego podium otrzyma również voucher na rodzinne wejście do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, partnera wydarzenia. Dla wyróżnionych przewidziane zostały atrakcyjne zestawy upominków.

 „Dla naszej rodziny to była udana zabawa i nie liczyliśmy na zajęcie miejsca na podium. Emocje rosły, gdy objęliśmy prowadzenie po piątym pytaniu quizu. W wydarzeniu braliśmy udział już po raz drugi, ale zeszłoroczna edycja nie była dla nas aż tak pomyślna. Tym bardziej cieszymy się z wygranej.  Najważniejsze jednak, że była to  świetna rozrywka i nauka dla nas wszystkich” – podsumowuje Dariusz Sawicki, kapitan zwycięskiej drużyny.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i wspólną zabawę!

Partnerzy wydarzenia: Centrum Nauki Experyment w Gdyni, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk.

Więcej  informacji:
Natalia Graban, natalia.graban@2pi.media; 887-220-200

Galeria zdjęć

Link do strony Misto Malbork
Tło

Powiat Malborski