Wręczenie nagród w konkursie " Pomorskie dla Seniora "

W dniu 30 lipca 2020 r. w Urzędzie Miasta Malborka odbyło się spotkanie podczas którego, członek Zarządu Województwa Pomorskiego - Pan Józef Sarnowski, wręczył nagrody dla dwóch mieszkanek naszego powiatu.

Nagrody zostały przyznane przez marszałka województwa pomorskiego w ramach konkursu “Pomorskie dla Seniora”.

Celem konkursu jest wyróżnienie Seniora, samorządu, a także osób podejmujących szczególnie wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów oraz upowszechnianie i promowanie działalności Seniorów i polityki senioralnej w regionie Województwa Pomorskiego.

Nagrody przyznawane są w następujących kategoriach:

1. Zwyczajny – Niezwyczajny Senior,
  2. Samorząd przyjazny Seniorom,
  3. Przyjaciel Seniora.

Nagrodę w kategorii „Zwyczajny – Niezwyczajny Senior” odebrała Pani Kazimiera Pliszka, szefowa malborskiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Natomiast Pani Lidia Kusz, przewodnicząca Malborskiej Rady Seniorów, odebrała nagrodę w kategorii “Przyjaciel Seniora”.

W imieniu Pana Starosty w uroczystości uczestniczyli Pani Beata Żaroffe-Preuss, Sekretarz Powiatu oraz Pan Stanisław Sumowski, Dyrektor Wydziału Edukacji.