Przejdź do treści

Aktualności - Powiat Malborski

Wręczono Nagrody Baszty Maślankowej za 2021 rok. Oto laureaci

Po raz dwunasty wręczone zostały Nagrody Baszty Maślankowej. Gala konkursu organizowanego przez Malborskie Stowarzyszenie Oś odbyła się w sobotę (22 stycznia) w Dawnej Wozowni w Miłoradzu.

Po raz dwunasty wręczone zostały Nagrody Baszty Maślankowej. Gala konkursu organizowanego przez Malborskie Stowarzyszenie Oś odbyła się w sobotę (22 stycznia) w Dawnej Wozowni w Miłoradzu.

O przyznaniu nagród i wyróżnień decydowała kapituła w składzie: Sylwia Grabowska ze Starostwa Powiatowego w Malborku, Stanisław Ptak i Katarzyna Burchardt – laureaci poprzednich edycji Baszty Maślankowej, Piotr Stec z Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych oraz Dorota Wiśniewska, reprezentująca organizatora konkursu.

Nagrody są przyznawane w czterech kategoriach: wolontariusz, NGO (organizacja pozarządowa), osobowość oraz mecenat. Dodatkowo, nagrodę specjalną przyznaje corocznie starosta malborski Mirosław Czapla.

Nagrodę w kategorii “Wolontariusz” otrzymał Robert Puczka za działania na wielu polach, m.in. za pomoc seniorom i działalność na płaszczyźnie kulturalnej. W tej kategorii przyznano też wyróżnienie. Trafiło ono do Adama Figurskiego za propagowanie sportu wśród mieszkańców powiatu malborskiego.

W kategorii “NGO” przyznano dwie równorzędne nagrody. Otrzymały je dwie organizacje: Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym i Osobom z Trudnościami w Komunikowaniu Się za 25-lecie działalności, a także Stowarzyszenie Społeczno-Kombatanckie Związek Polaków Młody Las za propagowanie wiedzy historycznej.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Malborskie Stowarzyszenie Sportowe Lena i Stowarzyszenie Mistrzostwa Sportowego Rycerz Malbork.

W kategorii “Osobowość” nagrodę główną otrzymał Marek Rukat, prezes Fundacji Nadzieja II im. Stefanii Zaorskiej w Nowym Stawie. Wyróżnieni zostali: Izabela Łapacz za działalność społeczną na rzecz mieszkańców Krzyżanowa, Justyna Zaworska ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym i Osobom z Trudnościami w Komunikowaniu Się, Michał Zielski za zaangażowanie i umiejętność jednoczenia ludzi podczas wydarzeń sportowych organizowanych na rzece Nogat, Marek Tumelis, założyciel Stowarzyszenie Mistrzostwa Sportowego Rycerz Malbork i trener koszykówki, Radosław Biskup za działalność propagującą lokalną historię, a także Ryszard Walendziak za organizację wydarzeń sportowych cieszących się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców powiatu malborskiego.

W kategorii “Mecenat” nagrodzona została Marta Szewczyk ze Studia Edukacji Muzycznej Nutka z Malborka.

Nagrodę Specjalną Starosty Malborskiego otrzymała Justyna Pawłowska za wspieranie Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku poprzez pozyskiwanie środków pozabudżetowych. W imieniu starosty nagrodę wręczyła Sylwia Grabowska.

Partnerami konkursu Nagroda Baszty Maślankowej są powiat malborski, Pomorska Sieć COP, Muzeum Zamkowe w Malborku i Dawna Wozownia.

Link do strony Misto Malbork
Tło

Powiat Malborski