Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Zachcemy rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz specjalistów do zapoznania się z propozycją biuletynu, który dotyczy tematu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Zachcemy rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz specjalistów do  zapoznania się z propozycją biuletynu, który dotyczy tematu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.  „Dbanie o zdrowie psychiczne dziecka jest ważne na każdym etapie jego rozwoju, a rola rodzica w tym zadaniu – nie do przecenienia. Jeśli nauczymy dziecko samoakceptacji i rozwiązywania problemów, będzie lepiej radzić sobie z wyzwaniami w dorosłym życiu. Piszemy o tym, co możemy zrobić sami jako rodzice, żeby wspierać dziecko od pierwszych chwil życia. Przybliżamy sytuacje i powody, które mogą wywołać kryzys psychiczny. Pokazujemy, jak wtedy reagować. Omawiamy także pomoc, którą oferuje system opieki zdrowotnej oraz szkoła.”

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży NFZ