Technikum Nr 3 - pobyt w Hiszpanii

W ramach projektu pn. „Europejskie kształcenie szansą na sukces ”, grupa 10 uczniów z Technikum nr 3 w Malborku uczących się w zawodach technik logistyk oraz technik ekonomista wraz z opiekunem miała możliwość uczestnictwa w stażu zagranicznym w Maladze.

Uczniowie hiszpańską przygodę rozpoczęli 22 kwietnia 2023 roku, który był dniem wyjazdu z Polski. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik logistyk wspierali dział zamówień internetowych, ucząc się pozyskiwania i realizowania zamówień. Zdobywali również wiedzę na temat prowadzenia sklepu internetowego. Dodatkowo uczyli się obsługi urządzeń służących do nadawania paczek. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista ćwiczyli swoje umiejętności sporządzając pisma, prowadzili dokumentację biurową. Sporządzali również analizę miesięcznych kosztów i przychodów przedsiębiorstwa. Młodzież poza zajęciami praktycznymi i doskonaleniem swoich umiejętności u pracodawców, poznawała hiszpańską kulturę i krajobrazy, w ramach programu kulturowego w każdy weekend. Uczniowie zwiedzili najciekawsze miejsca w pięknej, portowej Maladze, odwiedzili Córdobę oraz Sevillę podziwiając jej architekturę - zarówno starszą jak i tę bardziej współczesną. Podczas pobytu w Hiszpanii uczniowie nie zapomnieli o ekologii, pomagając w sprzątaniu lokalnych plaż. 20 maja 2023 przyszła pora zakończyć hiszpańską przygodę. Uczniowie pożegnali się z pracodawcami i otrzymali certyfikaty potwierdzające odbytą praktykę.

Projekt  „Europejskie kształcenie szansą na sukces”,  nr 2021-1PL01-KA122 VET-000018498, realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus +,Akcja 1-Mobilność edukacyjna.