Dzień Ziemi na zielono w Technikum nr 3

22 kwietnia 2024 r. upłynął w Technikum nr 3 w Malborku w świątecznej atmosferze-obchodziliśmy bowiem Dzień Ziemi.

Z tej okazji poniedziałek został ogłoszony “dniem na zielono”, a wszystkim fanom zieleni  szkolny fotograf zrobił pamiątkowe zdjęcia.

Każdy uczeń mógł złożyć życzenia lub podziękowania dla naszej planety na “Drzewie Życzeń”, które powstało w sali 204.

46 uczniów klas pierwszych zmierzyło się w szkolnym konkursie wiedzy ph: ”Rekordy Ziemi”. Prawie bezbłędnie test rozwiązała i tym samym wykazała się najlepszą znajomością o naszej planecie Wiktoria Gajc z klasy kształcącej się w zawodzie technik ekonomista.

Wydarzeniem, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, był Szkolny Wymiennik Roślin. W czasie jego trwania nasi uczniowie i nauczyciele mogli przynieść roślinę na wymianę lub adoptować jedną z ponad 140 wcześniej zebranych i przygotowanych egzemplarzy.

Warto podkreślić, że przygotowania do obchodów Dnia Ziemi rozpoczęły się w naszej szkole już na początku kwietnia i potrwają do końca miesiąca. Co tydzień uczniowie mogą brać udział w wyjątkowych “wiosennych wyzwaniach”, które powiązane są tematycznie z obchodzonym świętem. Podsumowanie tych wydarzeń już wkrótce.

Czy planeta Ziemia jest z NAS dumna? Na pewno jest NAM wdzięczna za pamięć i DZIĘKUJE za zielone serca.