Edukacja europejska uczniów Technikum nr 3

Edukacja europejska uczniów Technikum nr 3 w Malborku  jak zawsze świetnie się trzyma i  po raz szósty szkoła została zaproszenia do programu – Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS).

W dniach 22-23 września oraz 5 października 2022 roku Biuro Parlamentu Europejskiego w Warszawie oraz  Fundacja  Schumana zorganizowały spotkania inauguracyjne  program na rok szkolny 2022/23 . Szkołę reprezentował dyrektor Jan Stawicki. Gościem spotkania był europoseł  p. Jan Olbrycht  , który przedstawił aktualną sytuację w Unii Europejskiej oraz  działania skierowane do młodzieży.

Uczestnicy spotkania w kolejnych punktach spotkania realizowali ćwiczenia networkingowe natomiast  Fundacja Schumana przedstawiła  założenia  do tegorocznych działań  w ramach Szkolnych Klubów Europejskich.