Program stypendialny dla absolwentów ILO. Szkoła podpisała porozumienie o współpracy z „Eurofins”.

Umowę o partnerstwie podpisała dyrektor liceum Hanna Lalak oraz Krzysztof Barcikowski – kierownik klastra jednostki przy udziale Jana Zboruckiego - kierownika kadr z Eurofins. Umowę podpisano w obecności dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego

26 marca podpisano umowę z I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Malborku z  grupą Eurofins Scientific

Umowę o partnerstwie podpisała dyrektor liceum Hanna Lalak oraz Krzysztof Barcikowski – kierownik klastra jednostki przy udziale Jana Zboruckiego  - kierownika kadr z Eurofins. Umowę podpisano w obecności dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Stanisława Sumowskiego i dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Joanny Reszki.

Młodzież będzie mogła korzystać z zaplecza badawczego firmy w ramach lekcji chemii i biologii. Koordynatorem współpracy ze strony szkoły jest Joanna Lamkowska - nauczycielka  chemii, przy wsparciu Magdaleny Kubaszewskiej nauczycielki biologii. Absolwenci klasy biologiczno-chemicznej mogą liczyć na wsparcie firmy , jeśli się zdecydują na prace w laboratorium. Będą mogli skorzystać z programu stypendialnego  i rozwoju w międzynarodowej korporacji. Podpisane porozumienie to efekt wieloletniej współpracy .

To kolejna szkoła w Malborku, która będzie korzystać z pomocy biznesu w edukacji. „Eurofins Scientific to wiodąca międzynarodowa grupa laboratoriów, osiągająca przychód na poziomie 3 miliardów rocznie, zatrudniająca 45 000 pracowników w 650 laboratoriach w 45 krajach na całym świecie.” (ze strony firmy)