Starsi Ambasadorzy EPAS z Technikum nr 3 z wizytą w Warszawie

Pierwszy tydzień marca wraz z początkiem wiosennej słonecznej pogody przyniósł powiew inspiracji i świeżej energii do działania. Wszystko to za sprawą spotkania dla szkół – ambasadorów programu EPAS ( Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego), które odbyło się w dniach 07-08.03.2024 w Warszawie. Technikum nr 3 w Malborku reprezentowała trójka Starszych Ambasadorów – p. Iwona Krauze p. Agnieszka Jeromin i p. Jan Stawicki.

Biuro Parlamentu Europejskiego w Warszawie zadbało o twórcze wypełnienie wspólnego czasu – począwszy od zwiedzania centrum Europa Experience, poprzez wystąpienia ekspertów na temat Europejskiego Zielonego Ładu i Dwudziestolecia Polski w Unii Europejskiej, aż po praktyczne warsztaty i giełdę pomysłów na działania promujące edukację europejską w szkołach. Szczególną uwagę dotyczącą realizację programu EPAS do końca tego roku szkolnego skupiono na podejmowaniu efektywnych działań profrekwencyjnych w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego w czerwcu, a także sposobach na organizację obchodów okrągłej rocznicy przystąpienia naszego kraju do struktur Unii Europejskiej.

Starsi Ambasadorzy mieli również okazję podziękować za dwa wyróżnienia, które spotkały Technikum nr 3 w tym roku szkolnym. Pierwsze z nich to zaproszenie na spotkanie edukatorów ze wszystkich krajów Unii Europejskiej w Brukseli, w którym uczestniczyła p. Agnieszka Jeromin. Drugie to zaproszenie dla uczniów do udziału w Europejskich Dniach Młodzieży w Brukseli. Przypomnijmy, że reprezentacja pięciorga uczniów z naszej szkoły w dniach 11-13.04. weźmie udział w spotkaniu z innymi młodymi Europejczykami w Brukseli  wraz  z Dyrektorem Szkoły Janem Stawickim.