Światowy Dzień Liczby Pi w Technikum nr 3

W czwartek 14 marca 2024 r. w Technikum nr 3 w Malborku odbył się po raz kolejny Światowy Dzień Liczby Pi.

Tradycją święta w naszej szkole  jest konkurs w najszybszym układaniu kostki Rubika oraz recytacja rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. W tym roku najszybszym w układaniu kostki okazał się Michał Stefaniak  z klasy 2L, który ułożył kostkę w 39,77s. Niestety nie został pobity zeszłoroczny rekord, który wyniósł 35,44s. Natomiast rekord szkoły w recytacji rozwinięcia dziesiętnego został w tym roku czterokrotnie pobity! Najlepszym natomiast okazał się już po raz kolejny Mikołaj Gryze z klasy 2K i podał bezbłędnie 207 cyfr po przecinku!!!!! Tym samym ustanowił nowy rekord szkoły, który w zeszłym roku wynosił 127 miejsc po przecinku.

Ponadto w tym dniu nauczyciele matematyki przygotowali szereg ,,głowołamaczy”, z których każdy po rozwiązaniu pozwalał na odsłonięcie na szkolnym korytarzu matematycznego hasła dnia – myśli sławnego Alberta Einsteina: ,,Człowiek powinien dążyć do tego, aby być wartościowym, a nie do tego, aby być ważnym”.

Tego dnia można było również ułożyć mnóstwo łamigłówek oraz Pi parkietaż.

Sponsorami nagród dla zwycięzców były: Rada Rodziców Technikum nr 3, ToMaSztum oraz statkiewiczviolin.

Organizacją zajęły się nauczycielki matematyki: Paulina Boczek, Marlena Glosa, Marzena Zalewska i Iwona Statkiewicz.

Zdecydowanie był to bardzo udany matematyczny dzień w Technikum nr 3!!!