Uczeń Technikum nr 3 nagrodzony rejsem po Morzu Śródziemnym

Uczeń drugiej klasy Technikum nr 3 w Malborku Borys Dziarski kształcący się w zawodzie technik informatyk w wyniku przeprowadzonej oceny filmów wraz z opisem zgłoszonych do Konkursu „Pomorskie Żagle Talentów” zorganizowanego w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – wsparcie regionalne”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Fundusze Europejskie dla Pomorza na lata 2021-2027 znalazł się w gronie nagrodzonych.

Komisja przyznała tytuł laureata uczniom, którzy w swojej pracy wykazali się szczególną pomysłowością i kreatywnością w ujęciu tematu, a także troską o poprawną formę przekazu.

Formą nagrody jest bezpłatny udział w edukacyjnym rejsie po Morzu Śródziemnym (Imperia – Genua), który odbędzie się w dniach 30 marca – 6 kwietnia 2024 r. (wyjazd z Trójmiasta 29 marca br., powrót 7 marca br.).

Celem konkursu było:

• motywowanie uczniów do rozwoju swoich uzdolnień i pasji;
  • zwiększenie szans na sukces uczniów w dalszej edukacji poprzez rozwijanie ich kompetencji kluczowych, społecznych, a także wzmocnienie potencjału tych uczniów;
  • wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów napotykających bariery o charakterze społecznym, ekonomicznym lub terytorialnym utrudniające rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów;
  • inspirowanie uczniów do niekonwencjonalnych działań edukacyjnych oraz poszerzanie wiedzy i rozwijanie umiejętności w wybranych obszarach edukacji morskiej i żeglarskiej.

Gratulacje!