Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom w Powiecie Malborskim

Już po raz kolejny, 82 osoby z terenu Powiatu Malborskiego będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnego szczepienia przeciwko pneumokokom.

Już po raz kolejny, 82 osoby z terenu Powiatu Malborskiego będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnego szczepienia przeciwko pneumokokom.

Do szczepienia zakwalifikowane zostaną osoby w wieku od 65 roku życia, zameldowane na terenie powiatu malborskiego, które nie były szczepione szczepionką przeciw pneumokokom i należą do grupy ryzyka – leczą się z powodu przewlekłych chorób dolnych dróg oddechowych z grupy J40-J47 tj. m.in.przewlekłego nieżytu oskrzeli i dychawicy oskrzelowej (astmy oskrzelowej). Pacjent przed szczepieniem zobowiązany jest do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego przynależność do grupy ryzyka. Zaświadczenie lekarskie nie jest wymagane, jeżeli z dokumentacji medycznej posiadanej przez podmiot wykonujący szczepienie będzie wynikać przynależność do grupy ryzyka.

Miejsce szczepienia:
Przychodnia w Nowym Dworze Gdańskim - Filia Malbork, ul. Marii Konopnickiej 4 w Malborku.

REJESTRACJA POD NR TELEFONU:  55 617 14 27

Szczepienia finansowane są z budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego i Powiatu Malborskiego.