Dołącz do nas….. wizyta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Technikum nr 3

Technikum nr 3 w Malborku w dniu 4 kwietnia gościło funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska st. chor. Magdalenę Warot-Ossowską i kmdr por. SG Przemysława Ciskowskiego Naczelnika  Łączności i Informatyki.

W spotkaniu wzięły udział klasy kończące w kwietniu szkołę uczące się w zawodzie technik informatyk i technik programista klasy IV K i IV iP.

Podczas prelekcji uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda  i na czym polega służba w Straży Granicznej. Uczestnikom przedstawiono zadania, specyfikę i charakter służby. Funkcjonariusze przedstawili na czym polega obsługa morskich i lotniczych przejść granicznych, podkreślali odpowiedzialność za prowadzenie kontroli granicznej i szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Spotkanie było także doskonałą okazją do poznania zasad dotyczących rekrutacji do pracy w Straży Granicznej. Organizatorem spotkania była kierownik szkolenia praktycznego Renata Zawadzińska.