Dzień Otwarty Szkoły w Technikum nr 3

Pierwszy Dzień Wiosny w Technikum Nr 3 w Malborku po raz kolejny był Dniem Otwartym Szkoły. Akcja była skierowana do uczniów szkół podstawowych. Szkołę odwiedziło około 220 uczniów klas ósmych szkół podstawowych na ok. 300 tegorocznych absolwentów.

W czasie Dnia Otwartego zaplanowano szereg atrakcji. Uczestnicy mogli  zapoznać się z działalnością edukacyjną, bazą dydaktyczną oraz licznymi atutami szkoły. Była to także okazja do przybliżenia dodatkowej oferty zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Budynek szkoły został na ten dzień specjalnie przygotowany, by umożliwić odwiedzającym dokładne zapoznanie się z proponowanymi możliwościami nauki.

Atrakcje Dnia Otwartego: „Kto to jest?” - spotkania z bohaterami lektur, prezentacja działalności biblioteki, astronomiczne ciekawostki, wirtualne wycieczki w klasie, quizy o krajach anglojęzycznych, BINGO matematyczne, kuchnia średniowieczna z poczęstunkiem, gry i zabawy obcojęzyczne, okulary VR, wydruki 3D, robotyka, retro gry i komputery, turniej Fortnite, lekcja na żywo – wykonywanie drobnych przekąsek typu finger food do degustacji gości oraz konkurs „Święto Chleba”. Część uczniów brała udział także w turnieju Fortnite realizowanego w ramach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego Junior  (MBOJ). Na sali gimnastycznej natomiast odbywał się turniej w unihokeja pod patronatem Banku Santander w ramach programu  grantowego “Bank Młodych Mistrzów Sportu Santander”.

Uczniowie  szkół podstawowych mogli zapoznać się z tajnikami poszczególnych zawodów, które zaprezentowali im nauczyciele wraz z młodzieżą.

Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania się z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, uczniami „Trójki” oraz do pokazania gościom panującego w szkole klimatu. Mamy nadzieję, iż główne założenia naszego przedsięwzięcia spełniły oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym, a zatem do zobaczenia we wrześniu!