Dzień Otwarty w Centrum Edukacji Zawodowej, czyli o nauce zawodów w Soplicowie

W środę (6 października) Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku zorganizowało Dzień Otwarty placówki. Wydarzenie skierowane było do uczniów klas ósmych szkół podstawowych z powiatu malborskiego, którzy niedługo będą decydowali o kierunkach swojej dalszej edukacji.

CEZ jest placówką, która kształci młodzież w kierunkach zawodowych. To tutaj pierwsze kroki stawiają m.in. przyszli mechanicy samochodowi i samolotowi, specjaliści od obsługi maszyn i urządzeń elektronicznych, spawacze, monterzy, kucharze czy fryzjerzy.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracowniami Centrum Edukacji Zawodowej, poznać kadrę kształcącą, dowiedzieć się, czy oferowane kierunki są zawodami przyszłości, czy jest zapotrzebowanie na pracowników w danych branżach. Co ważne, na zaproszenie placówki odpowiedziało ponad 500 uczniów.

Pracownicy CEZ włożyli dużo pracy w organizację wydarzenia i zaskoczyli młodzież klimatem Dnia Otwartego, które tym razem przybrało formę Soplicowa. Uczniowie i nauczyciele przebrali się w stroje z epoki, przygotowano występy, a także zadbano o poczęstunek.