Ekologiczne działania uczniów Technikum nr 3

Przez cały kwiecień, co tydzień uczniowie Technikum nr 3 w Malborku brali udział w ekologicznych wyzwaniach, których celem było zwrócenie uwagi na otaczające nas pożyteczne gatunki roślin i zwierząt.

Po pierwszym wyzwaniu powstała galeria 74 zdjęć, których autorzy pokazywali piękno budzącej się do życia na wiosnę przyrody. Wystawę zdjęć można podziwiać w sali  204 budynku szkoły.

W drugim wyzwaniu uczniowie samodzielnie projektowali a następnie konstruowali domki- hotele dla owadów. Wszystkie 22 konstrukcje zostały rozmieszczone przez projektantów na terenie szkoły w różnych zacisznych miejscach i na pewno znajdą swoich lokatorów.

Trzecie wyzwanie przypadło do gustu tym uczniom, którzy są smakoszami a także dbają o jakość posiłków. Przygotowali  przepis wykorzystujący jadalne leśne, łąkowe lub polne rośliny. W ten sposób powstała pierwsza w naszej szkole księga 22 zielonych przepisów, z których każdy może korzystać.

Dzięki kreatywności i zaangażowaniu naszych uczniów okazało się, że ekologii można uczyć się nie tylko w ławce szkolnej ale również przez drobne działania w najbliższym otoczeniu. Relacja z ekologicznej lekcji w terenie, która odbyła się 20 maja poniżej.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, którzy podjęli się choćby jednego z wyzwań i liczę na podobne zainteresowanie w kolejnej edycji ekologicznych wyzwań za rok.

Nauczycielka biologii Anna Bartczak.