Festyn z okazji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”

Tegoroczne „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, które obchodzone były 10-11 maja, miały szczególny wymiar, ponieważ świętowana była 20. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Z tej okazji w sobotę 11 maja, na placu 3 Maja, terenie zrewitalizowanym dzięki środkom unijnym, odbył się festyn, podczas którego wspólnie świętowano okrągłą rocznicę, jak również prezentowano inwestycje oraz projekty zrealizowane przy wykorzystaniu środków unijnych.

Podczas festynu wystąpiły zespoły artystyczne z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz Stacji +. Odwiedzić było można stoisko EURES oraz stoiska firm, które powstały dzięki pozyskanym środkom unijnym. Największym powodzeniem cieszyły się stoiska z małą gastronomią przygotowaną przez Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku, Technikum Nr 3 w Malborku, Zespół Szkół Technicznych w Malborku oraz Akademię Nauczania.

Dla najmłodszych nie zabrakło strefy zabaw i animacji, a dzięki służbom mundurowym była okazja obejrzeć sprzęt, którym służby dysponują wykonując na co dzień swoją pracę.

Partnerami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Malborku, Powiatowy Urząd Pracy w Malborku, Urząd Miasta Malborka, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Szkoła Łacińska, Punkt Informacyjny Fundusze Europejskie, Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku, Technikum Nr 3 w Malborku, Zespół Szkół Technicznych w Malborku, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Malborku, Muzeum Miasta Malborka, PTTK Oddział Przewodnicki im. S. Dubyny w Malborku, Związek harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska, Stacja Malbork, Akademia Nauczania, Malborska Fundacja Rozwoju Regionalnego, 22 Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku, Komenda Powiatowa Policji w Malborku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Malborku, OSP Ratownictwo Wodne Malbork, Miejski Zakład Komunikacji w Malborku, Radio Malbork, Codzienna Gazeta Internetowa www.82-200.pl.