Hiszpański od kuchni w Technikum nr 3

W środę 22.11.2023 r. uczniowie Technikum nr3 w Malborku, którzy brali udział w tegorocznych praktykach zagranicznych w ramach projektu Erasmus + w Granadzie, a jednocześnie realizujący innowację pedagogiczną ,,Hiszpański od kuchni’’ przygotowali jedno z najbardziej tradycyjnych dań kuchni hiszpańskiej – paellę Valenciana.

Jest to danie na bazie ryżu z dodatkami. My wybraliśmy kurczaka i warzywa. Potrawa przygotowywana jest na specjalnie do tego przeznaczonej patelni – la paellera.  W trakcie gotowania uczniowie z chęcią dzielili się zdobytą wiedzą i umiejętnościami kulinarnymi ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami, którzy w tym czasie mieli zajęcia z gotowania. Udało nam się przemycić troszkę słonecznej Hiszpanii w tym daniu, a efekty naszej pracy można zobaczyć w galerii poniżej.

Innowacja pedagogiczna realizowana jest pod opieką nauczycielki języka hiszpańskiego p. Bogumiły Grębskiej.