Przejdź do treści

Aktualności - Powiat Malborski

I Pomorski Tydzień Białej Wstążki. Starostwo zachęca mężczyzn do udziału w akcji

W dnia 1-7 grudnia będzie obchodzony I Pomorski Tydzień Białej Wstążki. To część międzynarodowej kampanii społecznej adresowanej do mężczyzn, która ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet.

Starostwo Powiatowe w Malborku zachęca mężczyzn, mieszkańców powiatu malborskiego, do udziału w akcji poprzez symboliczne przypięcie białej wstążki, która wyraża sprzeciw wobec przemocy.

  • Wyrazimy w ten sposób nasz sprzeciw wobec przemocy w stosunku do kobiet i zadeklarujemy, że zawsze będziemy reagować, kiedy będziemy świadkami takich zdarzeń – informuje Katarzyna Weremko, dyrektor Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. – Po raz pierwszy białe wstążki założyli mężczyźni z Kanady, którzy w 1991 roku postanowili w ten sposób uczcić pamięć 14 studentek zamordowanych 6 grudnia 1989 roku w budynku Politechniki w Montrealu, przez 25-letniego mężczyznę, który uważał, że kobiety nie powinny studiować na wydziałach nauk ścisłych, technicznych. Przemoc mężczyzn wobec kobiet jest zjawiskiem ogólnoświatowym i przybiera różne formy, jednak jesteśmy przekonani, że zdecydowana większość mężczyzn nie ucieka się do przemocy w relacjach z kobietami. Dajmy temu wyraz poprzez udział w I Pomorskim Tygodniu Białej Wstążki.

 

Akcję na terenie województwa pomorskiego koordynują Fundacja Wschodzące Słońce, Fundacja Trzeźwość oraz Stowarzyszenie Praktyków Profilaktyki Społecznej.

 

Organizatorzy akcji zachęcają także do przesłania zdjęcia z przypiętą białą wstążką na Instagram lub adres mailowy Fundacji Wschodzące Słońce, adres mejlowy: fundacja@wchodzaceslonce.org.pl.

 

 

 

Link do strony Misto Malbork
Tło

Powiat Malborski