II LO zwycięzcą w Pomorskiej Lidze Zadaniowej

Pomorska Liga Zadaniowa jest konkursem organizowanym w ramach projektu Zdolni z Pomorza.

Zakres wymagań Kompetencji społecznych jest bardzo zróżnicowany, gdyż wymaga opanowania wiadomości i umiejętności zawartych w podstawie programowej aż czterech przedmiotów: j. polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie oraz kultury (sztuki plastyczne i muzyka).

Nadrzędnym celem jest nie tylko popularyzacja wiedzy ale także stwarzanie sytuacji pobudzających uczniów do twórczego myślenia i nabierania cennych umiejętności praktycznych na wszystkich trzech etapach.

Dlatego z wielką dumą i radością przyjęliśmy wyniki tegorocznej edycji konkursu, którego zwycięzcą została nasza uczennica Zofia Moździerz z kl. 4C. Zofia jest tegoroczną maturzystką i przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Jednak jej największą pasją jest taniec, który trenuje od 8 lat. Ponadto Interesuje się sztuka, szczególnie teatrem, muzyką, malarstwem oraz etnologią. Jest tez słuchaczką czwartego semestru kursu o kierunku instruktor tańca ludowego na Mazowieckiej Akademii Tańca. W wolnych chwilach lubi czytać książki, szczególnie literaturę piękną.

Ostatnim etapem Pomorskiej Ligii Zadaniowej był etap wojewódzki, który odbył się w Gdańsku 11 marca 2023 r. Poza Zosią, która zajęła pierwsze miejsce bardzo dobry wynik uzyskała uczennica Natalia Piątek, która zajęła 7 lokatę co dobrze wróży na przyszłość gdyż jest to uczennica klasy pierwszej. Obie uczennice skorzystały z możliwości wysłania do organizatorów własnego zadania konkursowego podanego wraz z rozwiązaniem za co można było uzyskać dodatkowe dziesięć punktów.

Poza pierwszą dziesiątką uplasowali się pozostali nasi reprezentanci:

• Paweł Kukowski, kl.1F – 17 m,
  • Hanna Cielas, kl. 1E – 21m,
  • Martyna Krzyżosiak, kl.1E- 30m,
  • Mateusz Wysocki, kl.3D – 32m,
  • Kinga Parafiniuk, kl.4E – 36 m,
  • Oliwier Orszulak, kl.3E – 37m,
  • Julia Rogowska, kl.3B – 39 m,
  • Milan Hoffmann, kl. 1E – 40 m,
  • Marianna Rybarczyk, kl.4E- 41m
  • oraz Julia Ryńska, kl. 3C- 42 m.

Za sukcesami uczniów stoją zwykle ich nauczyciele. W tym przypadku są to Magdalena Blum-Olęcka (opiekun m.in. Zofii Moździerz), Joanna Kapica (opiekun m.in. nad Natalią Piątek) Anna Jaszkowska (opiekun m.in. Mateusza Wysockiego i Oliwiera Orszulaka). Wielkie podziękowania należą się również rodzicom naszych uczniów, którzy nie tylko dbają o ich rozwój i kibicują im każdego dnia ale zadbali o nich podczas etapu wojewódzkiego w Gdańsku.

Podsumowując, Pomorska Liga Zadaniowa – kompetencje społeczne to wielki sukces naszego liceum, gdyż na 44 uczestników z całego województwa, aż 12 osób to nasi uczniowie, a wysokie lokaty uczniów klas pierwszych pozwalają wierzyć, że mamy dobre widoki na przyszłość.

Opracowała: Magdalena Blum-Olęcka