Informacja o projekcie

„Zostań ZAWODOWCEM”- podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie malborskim. Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, na podstawie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020, Działanie 3.3 Edukacja

„Zostań ZAWODOWCEM”- podniesienie jakości kształcenia zawodowego
w powiecie malborskim

Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, na podstawie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020, Działanie 3.3 Edukacja zawodowa, Poddziałanie 3.3.1. Jakość edukacji zawodowej.

Celem projektu jest zwiększenie poziomu zatrudnialności absolwentów szkół zawodowych w Powiecie Malborskim. Działania przewidziane do realizacji w projekcie zostały zaplanowane w oparciu o diagnozę potrzeb zatwierdzoną przez Zarząd Powiatu Malborskiego i są skierowane do 880 uczniów oraz 31 nauczycieli. Obejmują m.in.: kursy i szkolenia zawodowe podnoszące kwalifikacje /kompetencje uczniów kształcących się w zawodach w wybranych branżach kluczowych, staże i praktyki zawodowe dla uczniów, doradztwo edukacyjno-zawodowe.

Kursy, szkolenia i studia podyplomowe dla nauczycieli przedmiotów zawodowych z branż kluczowych stanowią wyłącznie uzupełnienie działań prowadzonych przed rozpoczęciem realizacji projektu przez szkoły lub placówki systemu oświaty. Skala działań prowadzonych przed rozpoczęciem realizacji projektu przez szkoły objęte wsparciem nie ulegnie zmniejszeniu w stosunku do skali działań prowadzonych przez szkoły lub placówki systemu oświaty.
Całkowity koszt projektu: 3 306 584, 91 zł. w tym dofinansowanie z EFS w wysokości 2,9 mln.