Kolejna edycja projektu „Przygotowania do matury z matematyki” w Technikum nr 3 zakończona

Matura za kilka dni, zatem cykl spotkań, na których to przede wszystkim uczniowie Technikum nr 3 w Malborku próbowali swoich sił w przekazywaniu wiedzy swoim rówieśnikom-dobiegł końca.

Spotkania kierowane do tegorocznych maturzystów odbywały się od 23 stycznia do 22 kwietnia 2024 r. raz w tygodniu w trybie on-line.

Matematyka na maturze jest przedmiotem obowiązkowym, dlatego kolejna edycja tego projektu miała pomóc uczniom przygotować się do zbliżającego się egzaminu.

W zajęciach mógł uczestniczyć każdy uczeń klasy maturalnej- ten, dla którego matematyka nie jest żadną barierą i ten, dla którego rzeczywistość matematyczna to abstrakcja.

W cotygodniowych spotkaniach, a było ich dwanaście, uczestniczyło około pięćdziesięciu uczniów, byli też i tacy, którzy nie opuścili żadnego spotkania.

Uczniowie prowadzący zajęcia wykazali się ogromnym zaangażowaniem, chęcią współpracy i dzieleniem się własnymi spostrzeżeniami. Każdego roku liczba osób zgłaszających się do prowadzenia zajęć jest coraz większa.

Kto prowadził zajęcia w tej edycji? Oto oni:

• uczniowie klasy 5Lp: Dominika Gil, Sandra Gliga, Tymoteusz Górny, Krzysztof Grębowski, Nikodem Hermanowicz, Jakub Kalinowski, Grzegorz Kiełkowski, Radosław Pecka,
  • uczniowie klasy 5iPs: Maksymilian Kotewicz, Oskar Potowski, Błażej Czarnecki,
  • uczniowie klasy 5GTu: Zofia Lisiecka, Bartłomiej Moszoński, Jan Rażewski
  • uczennica klasy 5Arp: Amelia Łaszewska.

Takie zajęcia to … strzał w dziesiątkę !

Hasłem przewodnim przyszłych maturzystów niech będzie:

JEDNO SIĘ KOŃCZY, A DRUGIE SIĘ ZACZYNA,

Mamy nadzieję, że taka forma nauki dla wielu tegorocznych abiturientów okazała się sporym wsparciem i jednocześnie wyzwaniem.

Już teraz zachęcamy uczniów młodszych klas do podejmowania wyzwań związanych z przygotowaniami do matury, a tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości.