Kolejny zestaw tabletów otrzymała szkoła branżowa I stopnia w SOSW w Malborku.

Podobnie jak ILO w Malborku – w ramach wsparcia szkół z Państwowego Instytutu Badawczego NASK, będącego operatorem Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych trafiło 25 kompletów tabletów z dostępem do internetu. Sprzęt stanowi wartościową pomoc dydaktyczną i będzie do wykorzystania w bieżącej pracy szkoły jak i w nauczania zdalnym – do dyspozycji nauczycieli i uczniów. Podobnie jak dla I Liceum – wsparcia udzieliła Pani Małgorzata Bielang Kurator Oświaty w Gdańsku,  w porozumieniu z dyrektorem wydziału edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku. W szkole branżowej w SOSW  kształci uczniów w cyklu trzyletnim  w zawodach:

•  fryzjer,
  •  kucharz,
  •  cukiernik,
  •  piekarz.

Uczniowie odbywają praktyki w zakładach pracy oraz w Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku. Po ukończeniu nauki  przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe uzyskując dyplom pracownika wykwalifikowanego w wybranym zawodzie. Uczniowie i Dyrekcja SOSW serdecznie dziękuje za pomoc w realizacji zdań statutowych w tak trudnym okresie pandemii.