Komunikat dla klientów Starostwa Powiatowego w Malborku

Szanowni Państwo,
Mieszkańcy Powiatu Malborskiego

Starosta Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla informuje, iż Starostwo Powiatowe w Malborku zmienia organizację pracy i od wtorku, 02 czerwca 2020 r. będzie prowadzić obsługę interesantów wewnątrz budynku, ze szczególnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Podczas wizyty w Urzędzie obowiązują zasady przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa Sars-CoV-2 odpowiednie dla zamkniętej przestrzeni publicznej: obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej, minimum 2-metrowej odległości między sobą. Obowiązkowa jest również dezynfekcja rąk przy każdym z punktów obsługi interesanta.

Wszyscy interesanci u których występują objawy wskazujące na chorobę zakaźną, zamieszkujące z osobą skierowaną do izolacji bądź mające kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie proszeni są o powstrzymanie się od  osobistej wizyty w urzędzie.

W Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg nadal obowiązuje system indywidualnej obsługi interesanta, według zapisów telefonicznych oraz poprzez internetowy system rezerwacji kolejki - wizyta jest możliwa wyłącznie po wcześniejszym umówieniu.

Mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo zdrowotne Mieszkańców oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Malborku, proszę o ograniczenie składanych wniosków i podań do tych najpilniejszych. Zachęcam do załatwiania większości spraw, które nie wymagają bezpośredniej wizyty w urzędzie drogą telefoniczną lub za pomocą platform elektronicznych.