Kwiecień Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu

31.03.2023 r. - 12.04.2023 r.

W galerii Dekada w Malborku prezentowana jest wystawa promocyjna Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla dzieci i Młodzieży z Autyzmem, gdzie można zwiększyć swoją świadomość na temat autyzmu oraz funkcjonowania placówki.

Podczas trwania wystawy w galerii w dniach 31 marca – 6 kwietnia odbędzie się kiermasz świąteczny.

01.04.2023 r.

Okna Starostwa Powiatowego w Malborku oraz Urzędu Miasta Malborka „zaświeciły się na niebiesko dla autyzmu".

02.04.2023 r.

Dnia 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Na Temat Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, którego celem jest rozpowszechnianie informacji na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy osób nim dotkniętych.

To właśnie w ramach Światowych Dni Wiedzy na Temat Autyzmu Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Malborku wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Autystycznym  organizuje w miesiącach marcu i kwietniu tego roku cykl imprez i przedsięwzięć mających na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat tego zaburzenia.

03.04.2023 r.

3 kwietnia delegacja wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem odwiedziła Starostwo Powiatowe w Malborku.

Przyjęte zostały przez Wicestarostę Powiatu Malborskiego – Pana Waldemara Lamkowskiego.

Wychowankowie ośrodka nałożyli niebieską pelerynę na pomnik króla Kazimierza Jagiellończyka w centrum miasta Malborka.

22.04.2023 r.

V Piknik Biegowy i Marsz Nordic Walking „Dla Autyzmu”
Uczestnicy ubierając się na niebiesko, biegnąc okażą swoje wsparcie i solidarność z osobami cierpiącymi na autyzm oraz z ich rodzinami.