,,Lekcja samorządności w II LO "

W dniu 26.04.2023 r. uczniowie kl.2D i kl.1F razem z Panią Joanną Kapicą ‐ nauczycielką historii i wos‐u, mieli możliwość wzięcia udziału w lekcji samorządności w ramach programu ,,Pomorskie lekcje samorządności ".

Gościliśmy przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, pracowników Kancelarii Marszałka Województwa. Młodzież miała okazję zapoznać się w ramach wykładu z działalnością samorządu terytorialnego w Polsce oraz funkcjonowaniem Urzędu Marszałkowskiego.

W czasie zajęć uczniowie zdobyli praktyczną wiedzę, którą wykorzystali odpowiadając na pytania quizu na temat samorządności, za co otrzymali nagrody i słodycze.

Nasza szkoła otrzymała także cenny prezent ‐ wizerunek Gryfa Pomorskiego, który został nam wręczony przez Pana Dyrektora ds. Promocji Kancelarii Marszałka Województwa.

Opr. Joanna Kapica ‐ inicjatorka przedsięwzięcia.