Przejdź do treści

Aktualności - Powiat Malborski

Herb powiatu

Starostwo Powiatowe w Malborku

tło

List Starosty Malborskiego do mieszkańców

W ostatnich dniach z niepokojem obserwujemy wzrost zakażeń koronawirusem, który wywołuje groźną chorobę Covid-19 w naszym powiecie. Stąd też uznałem, aby ponownie zwrócić się do Państwa z prośbą o troskę o siebie i najbliższych, abyśmy mogli razem pokonać

Szanowni Państwo

Mieszkańcy Powiatu Malborskiego

W ostatnich dniach z niepokojem obserwujemy wzrost zakażeń koronawirusem, który wywołuje groźną chorobę Covid-19 w naszym powiecie. Stąd też uznałem, aby ponownie zwrócić się do Państwa z prośbą o troskę o siebie i najbliższych, abyśmy mogli razem pokonać zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.

Przestrzeganie podstawowych zasad określonych przez służby sanitarne to niezbędne minimum, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się groźnego wirusa. Pandemia zmieniła nasze życie w ostatnich dwóch miesiącach. Pogoda i stopniowe znoszenie obostrzeń sanitarnych dały nam fałszywe poczucie bezpieczeństwa, uznając, że zagrożenie mija. Proszę więc o wzmożenie czujności i uwagi, która pozwoli nam ograniczyć skutki pandemii.

Podziękujmy po raz kolejny naszym lekarzom i pielęgniarkom, pracownikom medycznym, służbom mundurowym i sanitarnym za opiekę i wsparcie. Dbając o swoje bezpieczeństwo pozwalamy im działać skutecznie dla naszego dobra. Podziękujmy przy tej okazji wszystkim, którzy służą nam swoją pracą, aby nasze codzienne życie nie odbiegało od normalności. Dzięki nim możemy między innymi robić zakupy, korzystać z transportu publicznego, a nasze dzieci i młodzież w zmienionych warunkach uczyć się i realizować swoje pasje.

Wspólnymi siłami i odpowiedzialnością za siebie i innych łatwiej przejdziemy przez aktualne trudności życia codziennego. Sięgajmy po wartości bliskie każdemu z nas – to czas na przyjaźń, na umocnienie rodziny i okazywanie dobroci, szacunku i troski.

Z wyrazami szacunku
Mirosław Czapla

Link do strony Misto Malbork
Tło

Powiat Malborski