Przejdź do treści

Aktualności - Powiat Malborski

Herb powiatu

Starostwo Powiatowe w Malborku

tło

List Starosty Powiatu Malborskiego na koniec roku szkolnego

Od soboty zaczynają się wakacje. Życzę Wam bezpiecznego i dobrego wypoczynku, pomimo szczególnej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym. Miniony rok szkolny był wyjątkowy – zwłaszcza w ostatnich trzech miesiącach, kiedy społeczność szkolna, wy

Drodzy Uczniowie
Szanowni Rodzice
Nauczyciele i Wychowawcy

Od soboty zaczynają się wakacje. Życzę Wam bezpiecznego i dobrego wypoczynku, pomimo szczególnej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym. Miniony rok szkolny był wyjątkowy – zwłaszcza w ostatnich trzech miesiącach, kiedy społeczność szkolna, wychowankowie naszych ośrodków edukacji specjalnej miała ograniczone możliwości dostępu do swoich szkół i placówek. Uczyliśmy się wspólnie z rodzicami nowych technik nauczania na odległość. Brakowało możliwości bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami oraz ze swoimi nauczycielami. Pomimo to, udało się nam zakończyć rok szkolny w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

Dziękuję za wyrozumiałości i cierpliwość, za troskę i wsparcie Rodzicom i Nauczycielom w tym szczególnym okresie. Mam nadzieję, że nowy rok szkolny  rozpoczniemy w naszych klasach i grupach wychowawczych. Szczególne podziękowania kieruję do nauczycieli i wychowawców Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 1  im. Tadeusza Kościuszki w Malborku. Pomimo pandemii i trudnych warunków związanych z ograniczeniami - pracowali z poświęceniem dla swoich podopiecznych bez przerwy. Odbywały się zajęcia szkolne i opiekuńczo-wychowawcze, aby spełnić oczekiwania społeczne i właściwie realizować zadania statutowe MOW. To także zasługa dyrekcji, pracowników obsługi i administracji.

Życzę pogodnego wypoczynku w gronie rodzinnym. Zadbajmy w wakacje o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Niestety zagrożenie zarażenia koronawirusem nie minęło. Dbając o siebie dbamy o innych. Pragnę, aby po wakacjach spotkali się wszyscy w zdrowiu, wypoczęci i pełni sił - by podołać wyzwaniom nowego roku szkolnego 2020/2021.

Pozdrawiam serdecznie
Mirosław Czapla

Link do strony Misto Malbork
Tło

Powiat Malborski