Przejdź do treści

Aktualności - Powiat Malborski

Malbork. Rada Powiatu zdecydowała o zmianie na stanowisku skarbnika powiatu malborskiego

Marlena Szczepańska została powołana na stanowisko skarbnika powiatu malborskiego. Zastąpi na tym stanowisku Lucynę Bednarską, która poprosiła o rozwiązanie umowy o pracę w związku z powrotem na stanowisko skarbnika w Starostwie Powiatowym w Sztumie.

Lucyna Bednarska pracuje w malborskim starostwie od czerwca 2020 roku, zastąpiła odchodzącą na emeryturę Annę Załęską. Portalnaplus.pl informował o tym tutaj: Malbork. Zmiana na stanowisku skarbnika powiatu. Odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu [ZDJĘCIA]

Zanim Lucyna Bednarska zaczęła pracować w Starostwie Powiatowym w Malborku, przez 13 lat była skarbnikiem w sztumskim samorządzie powiatowym. Odeszła z powodu, jak się mówi mniej lub bardziej oficjalnie, z powodu niemożności dalszej współpracy z ówczesnym Zarządem Powiatu Sztumskiego. W ostatnim czasie doszło jednak do zmiany starosty sztumskiego i zarządu, więc nowe władze poprosiły, by była skarbniczka wróciła do swojej dawnej pracy z racji doświadczenia i wiedzy o tamtejszej sytuacji finansowej.

Jak mówił na piątkowej (24 września) sesji Rady Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla, starosta malborski, rozstanie z Lucyną Bednarską nie jest najłatwiejsze ze względu na jej fachowość i wielką wiedzę. W krótkim czasie zaskarbiła sobie szacunek nie tylko wśród członków Zarządu Powiatu Malborskiego, ale i radnych.

Decyzję o odwołaniu skarbnika musiała podjąć Rada Powiatu. Tak też się stało, a podczas zdalnego posiedzenia samorządu odbyła się też skromna uroczystość z podziękowaniami złożonymi przez starostę Mirosława Czaplę, wicestarostę Waldemara Lamkowskiego, etatowego członka zarządu Piotra Szwedowskiego oraz Krzysztofa Osijewskiego, przewodniczącego Rady Powiatu (poniżej treść dyplomu przekazanego na ręce Lucyny Bednarskiej).

Radni powołali też nowego skarbnika. Funkcję tę będzie pełniła Marlena Szczepańska, obecna dyrektor Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego. Jak sama mówiła radnym podczas sesji, pracuje w powiecie malborskim na różnych stanowiskach od początków samorządu powiatowego, będąc najpierw główną księgową w zarządzie powiatowym. Jej doświadczenie zawodowe sięga 40 lat, z czego 20 lat w powiecie malborskim.

Link do strony Misto Malbork
Tło

Powiat Malborski