Mariusz Waleryś finalistą XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Mariusz Waleryś, uczeń klasy trzeciej kształcący się w zawodzie technik logistyk w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku, który został finalistą XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Mariusz Waleryś, uczeń klasy trzeciej  kształcący się w  zawodzie technik logistyk w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku, który został finalistą XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zakres konkursu obejmował znajomość trzech ksiąg biblijnych – Księgę Jeremiasza oraz 1 i 2 List św. Piotra.

Najpierw Mariusz zmierzył się w szkolnym etapie z trzynastką swoich kolegów i koleżanek ze szkoły. Wraz z Jakubem Amlingiem  uczniem z klasy informatycznej  zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego, który odbył się 21 kwietnia 2022 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Po Mszy św. sprawowanej w kaplicy seminaryjnej, prawie czterdziestu uczestników tego etapu przystąpiło do części pisemnej. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła siedmiu najlepszych.

Mariusz z części pisemnej uzyskał najwyższą liczbę punktów. Ostatecznie o wynikach etapu diecezjalnego zadecydowała przygotowana część ustna dla tej siódemki. Spośród niej troje najlepszych uzyskało tytuł finalisty, w tym Mariusz, plasując się na pierwszym miejscu. Serdeczne gratulacje dla Mariusza i powodzenia na ostatnim już, finałowym etapie, który odbędzie się 30-31 maja 2022 r. w Niepokalanowie.

Opiekunem ucznia jest Pani Danuta Chojnacka