Matura OMG ..., ale kwit trzeba mieć!

Miło jest nam poinformować, że do trzeciej edycji projektu „Matura OMG…, ale kwit trzeba mieć!” przystąpiło Technikum nr 3 w Malborku (przypomnijmy OMG – Oh ,my God). Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Pan Mariusz Holz- nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku.

Przedsięwzięcie kierowane było do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego, których przedstawiciele wspólnie rozwiązywali zadania maturalne z matematyki. Grupą odbiorców, byli przyszli maturzyści Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku.

W projekcie tym rolę nauczyciela odgrywali uczniowie, prezentujący sposoby rozwiązywania zadań z matematyki. Należy wspomnieć, iż spotkania były przeprowadzane pod czujnym okiem nauczycieli matematyki, którzy w każdym potrzebnym momencie wspierali młodych wykładowców.

Warto również zauważyć, że MALBORSKA „TRÓJKA”  również w obecnym roku szkolnym to jedyna szkoła z powiatu, która przystąpiła do projektu. Za ogromny sukces uznaje się fakt, iż zajęcia w obecnej edycji były prowadzone przez troje uczniów Technikum nr 3 w Malborku i są nimi: Wioleta Rachańska- uczennica klasy 4 – technik ekonomista, Wiktor Wróblewski oraz Jakub Kussowski- uczniowie klasy 4 technik programista. Na ręce  Pana Dyrektora oraz uczniów zostały wręczone podziękowania za udział w projekcie w postaci dyplomów i książek.

Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przyszłych maturzystów. Odgrywanie roli nauczyciela, kontakt z zadaniami- pewniakami maturalnymi, przygotowanie do spotkań, dyscyplina matematyczna i sytuacje, w których widać duże zaangażowanie i poświęcenie uczniów pokazują, że tego typu spotkania są potrzebne.

To jednak nie koniec...

Technikum nr 3 motywuje swoich przyszłych maturzystów tego typu spotkaniami organizowanymi w każdy wtorek, ale o tych zajęciach więcej informacji pojawi się w kolejnym artykule.