Przejdź do treści

Aktualności - Powiat Malborski

Herb powiatu

Starostwo Powiatowe w Malborku

tło

Medale dla wychowanków ośrodka dla dzieci i młodzieży z autyzmem na Mistrzostwach Polski w Poznaniu

Dnia 16 lutego 2020 r. pięciu kajakarzy Olimpiad Specjalnych z województwa pomorskiego i wielkopolskiego wzięło udział w Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych w Poznaniu. Wśród nich była trójka wychowanków z malborskiego ośrodka dla dzieci i młod

Dnia 16 lutego 2020 r. pięciu kajakarzy Olimpiad Specjalnych z województwa pomorskiego i wielkopolskiego wzięło udział w Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych w Poznaniu. Wśród nich była trójka wychowanków z malborskiego ośrodka dla dzieci i młodzieży z autyzmem. Dwójka natomiast pochodziła z Poznania. To kontynuacja podjętych działań przez animatora kajakarstwa na Powiślu Różę Zarańską – Banasik. Organizator - Wielkopolski Związek  Kajakowy, zaprosił Olimpiady Specjalne dając możliwość prezentacji możliwości zawodników specjalnych podczas imprezy sportowej. Ponad 300 sportowców z 21 klubów z całego kraju dopingowało specjalnych kajakarzy.

Malborska grupa trenuje  w Klubie "Niebiescy". Po emocjonującym wyścigu na 200 m wszyscy sportowcy zostali nagrodzeni przez polskich olimpijczyków na czele z Izabelą Dylewską, Ryszardem Oborskim, Kajetanem Broniewskim i innymi. Publiczność zgotowała owację, gdy zawodnicy Olimpiad Specjalnych otrzymali gratulacje od medalistów Igrzysk Olimpijskich. Nasi sportowcy mogli przygotować się do zawodów dzięki przychylności klubu "Nogat" Malbork z prezesem Andrzejem Lewandowskim na czele. Chcielibyśmy bardzo serdecznie  podziękować  Ireneuszowi Pracharczykowi, prezesowi Wielkopolskiego Związku Kajakowego, za zaproszenie i głębokie zrozumienie ducha sportu i integracji – jak informuje Róża Banasik- Zarańska – dyrektor malborskiego  ośrodka i sędzia Olimpiad Specjalnych.

Galeria zdjęć

Link do strony Misto Malbork
Tło

Powiat Malborski