„Naukowe mikołajki” uczniów Technikum nr 3

Dnia 7 grudnia 2023 roku 27 uczniów Technikum nr 3 w Malborku uczestniczyło w „Naukowych mikołajkach” w ramach 6 edycji akcji „Nauka? Taką – to ja lubię!” zorganizowanych na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Wydarzeniu towarzyszyły różnorodne atrakcje popularyzujące nauki ścisłe takie jak: wykłady popularnonaukowe, warsztaty dotyczące ważnych i ciekawych problemów matematycznych czy fizycznych, laboratorium ozdób choinkowych, wystawa plakatów z choinkami matematycznymi oraz wiele innych atrakcji, które poszerzyły horyzonty naszych uczniów.

A oto opinia naszego ucznia, Aleksandra J. z klasy 2 iP:

„Na wycieczce do UG było wyśmienicie! Grupa była pełna energii a wykładowcy z chęcią nauczyli nas i pokazali nam nowe rzeczy. Już na samym wejściu zaskoczyły mnie piękne świąteczne dekoracje i fakt, że bardzo dużo osób z UG było w świątecznych strojach i nastrojach. Na jednych warsztatach bardzo dużo dowiedzieliśmy się o optyce oraz o tym jak ważne jest światło dla naszej percepcji. Na innych zajęciach mieliśmy okazję pracować na mikroskopach elektrostatycznych. […]”.

Jednym słowem dużo się działo, a młodzież Technikum nr 3 kolejny raz udowodniła, że takie spotkania uczą, kształcą i dają dużo radości.

Organizatorem wyjazdu była nauczycielka matematyki p. Marlena Glosa.