Niezwykła lekcja o polskim sejmie w Technikum Nr 3

19 października 2022r. dla uczniów z klas: 4AR, 4Lp, 4iP, 4ARp, 4ips i 4L Technikum Nr 3 w Malborku będzie kojarzył się z ciekawą, niecodzienną i niezwykłą lekcją o polskim sejmie.

Uczniowie zostali zaproszeni na wirtualny spacer po polskim sejmie, poznali budynki sejmowe, sale obrad, czy spotkań komisji sejmowych. W „spacerze” towarzyszyły im pracownice Biura Komunikacji Społecznej, Wszechnicy Sejmowej z Kancelarii Sejmu, które w ciekawy sposób zapoznały uczniów nie tylko z architekturą sejmową, ale i z historią polskiego sejmu. W krótkim filmie przedstawiły również proces legislacyjny.

Po sejmowej lekcji przyszedł czas na Konkurs wiedzy o Sejmie RP. Konkurs, którego celem jest zachęcanie młodzieży do poszerzania wiedzy o współczesnym polskim parlamentaryzmie, organizowany jest przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu RP. Do konkursu przystąpiło 33 uczniów. Uczniowie rozwiązywali test zawierający 30 pytań. Dotyczyły one trybu ustawodawczego; zasad i trybu powoływania posłów, senatorów, Prezydenta RP; zadań i funkcji Sejmu i Senatu; wiedzy o współczesnym Sejmie.
Najlepiej z pytaniami poradzili sobie:

• I miejsce Tymoteusz Górny z klasy 4Lp,
  • II miejsce Tymoteusz Majcher z kl. 4iP,
  • III miejsce Jakub Amling z 4iP.

Gratulujemy wygranym sporej wiedzy o polskim sejmie!

Spotkanie z polskim sejmem oraz konkurs odbył się z inicjatywy posła na sejm IX kadencji – pana Tadeusza Cymańskiego, obecnego na spotkaniu – absolwenta popularnego „Ekonomika”.

Z ramienia szkoły za organizację konkursu odpowiadały wicedyrektor do spraw wychowawczych p. Agnieszka Jeromin i nauczycielka historii - p. Iwona Krauze.