O projekcie Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego

Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie malborskim poprzez przeprowadzenie robót budowlanych i zakup wyposażenia w ramach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 oraz Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku.

Projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego, którego celem jest poprawa jakości kształcenia zawodowego i jego dostosowanie do potrzeb gospodarki, poprzez dostosowanie wyposażenia i infrastruktury ponadgimnazjalnych szkół zawodowych do potrzeb kształcenia na rzecz gospodarki.

Inwestycja - realizowana w trzech szkołach: ZSP nr 3, ZSP nr 4 oraz w CEZ w Malborku – ma na celu dostosowanie lokalnych ośrodków kształcenia zawodowego do oczekiwań i potrzeb rynku pracy, poprawę jakości wyposażenia pracowni dydaktycznych, stworzenie zbliżonych warunków nauczania do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej oraz poprawę warunków prowadzenia zajęć edukacyjnych. W szerszej skali osiągnięcie powyższych celów umożliwi uzyskanie takich rezultatów (efektów długoterminowych) jak: wzrost potencjału społeczno-gospodarczego pow. malborskiego oraz Pomorza, podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, rozwój współpracy szkół z pracodawcami lokalnymi i z regionu, a tym samym lepsze dostosowanie edukacji do potrzeb gospodarki, wzrost kompetencji lokalnych i regionalnych kadr gospodarki, zmniejszenie poziomu bezrobocia wśród absolwentów.
Całkowity koszt projektu: 4 133 255,69zł., z czego dofinansowanie z EFRR w wysokości 3 504 342,34zł., natomiast wkład własny: 618 413,35zł