O projekcie

Projekt pozakonkursowy pn.: "Zdolni z Pomorza – powiat malborski", realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 03. Edukacja, Działania 03.02. Edukacja ogólna, Poddziałania 03.02

Aktualności odnośnie projektu Zdolnych z Pomorza znajdą Państwo pod adresami: https://zdolnizpomorza.pl/ oraz ppp.malbork.pl/zdolni-z-pomorza-w-malborku

Projekt pozakonkursowy pn.: "Zdolni z Pomorza – powiat malborski", realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 03. Edukacja, Działania 03.02. Edukacja ogólna, Poddziałania 03.02.02. Wsparcie ucznia szczególnie uzdolnionego.

Celem projektu jest zapewnienie uczniom szczególnie uzdolnionym odpowiedniego wsparcia rozwoju poprzez właściwą diagnozę uzdolnień i adekwatne formy pomocy.

W ramach projektu realizowane będą m.in. takie działania jak:

• zajęcia pozalekcyjne z matematyki, fizyki, informatyki, biologii, chemii, czy rozwijające kompetencje społeczne,
  • warsztaty rozwijające kreatywność,
  • udział w spotkaniach akademickich,
  • zakup pomocy dydaktycznych.

Wsparcie uczniów uzdolnionych przyczyni się, również poprzez rozwój kompetencji kluczowych, do wzrostu poziomu osiągnięć edukacyjnych uczniów mierzonych zarówno wynikami egzaminów zewnętrznych, jak i skalą uczestnictwa w konkursach przedmiotowych i olimpiadach oraz uzyskiwanych w nich sukcesów (tytułów laureatów i finalistów).
W wyniku realizacji form wsparcia przeznaczonych dla uczniów oczekiwać można poprawy wyników egzaminów zewnętrznych. Efekt wsparcia uczniów będzie widoczny po zakończeniu przez nich danego etapu edukacyjnego. Wnioskodawcą jest Samorząd Województwa Pomorskiego, natomiast Powiat Malborski jest Partnerem projektu.

Wartość projektu wynosi 833 178,88 zł., w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa – 791 519,94 zł.

Okres realizacji projektu: 2016 r. – 2023 r.