Ogólnopolski sukces uczniów Technikum nr 3

W dniach 13-14.04.2023 r. odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu „Wiem na bank – indeks na WZiE”, który organizowany jest przez Politechnikę Gdańską oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

Do finału zakwalifikowało się 10 uczestników, z czego 3 uczniów z Technikum nr 3 w Malborku zaprezentowało swoje pomysły biznesowe przed komisją.

Należy dodać, że w pierwszym etapie uczniowie z całej Polski rozwiązywali test wiedzy ekonomicznej, z czego do finału kwalifikowało się tylko 10 uczniów – w tym troje z naszej szkoły – Maria Mitlewska z klasy 3AH, Małgorzata Kobus z klasy 3AH oraz Robert Ozga  z klasy 4AR.

Po zakwalifikowaniu do finału należało przygotować projekt dowolnego przedsięwzięcia. Marysia zajęła się  fotografią, Gosia food truckiem a Robert siłownią.

Komisja przyznała trzecie miejsce dla Marii Mitlewskiej z klasy 3AH oraz wyróżnienia za wysoką punktację dla Małgorzaty Kobus również z klasy 3AH.

Gratulujemy serdecznie naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunem konkursu była p. Magdalena Demakowska