Oliwier Orszulak finalistą Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

14 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbyła się XVI edycja Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku Oliwier Orszulak zdobył  III miejsce! To duży sukces, gdyż w rywalizacji wzięło udział 66 uczniów z województwa pomorskiego. Oliwer po trudnej dogrywce uzyskał 36 pkt na 40 pkt, zabrakło niewiele, bo 1 pkt do zajęcia II miejsca, a 2 pkt do zdobycia 1 miejsca.

Celem  konkursu jest upowszechnianie wiedzy o Samorządzie Terytorialnym oraz pogłębienie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych, a niełatwa problematyka obejmuje wiedzę ogólną o administracji publicznej, wiadomości o województwie pomorskim oraz wiedzę o kompetencjach samorządów terytorialnych zarówno gmin, powiatów i województw.

Serdecznie Gratulujemy!