Ósma edycja konkursu EuroSkills Gdańsk 2023

W dniu 06.09.2023 r. 50 uczniów Centrum Edukacji Zawodowej miało możliwość uczestniczenia po raz pierwszy w ósmej edycji konkursu EuroSkills Gdańsk 2023 r.

Reprezentanci szkół zawodowych 32 krajów członkowskich rywalizowali o szansę zostania najlepszym w Europie w wybranej przez siebie specjalności. Uczestnikami walczącymi w konkursach było 600 wykwalifikowanych młodych profesjonalistów w wieku poniżej 25 lat. Młodzież konkurowała w kategoriach branżowych takich jak: technologie budowlane, sztuka i moda, technologia wytwarzania i inżynieria transportu i logistyka, usługi społeczne, florystyka, rzeźnik-masarz, gastronomia, elektronika, krawiectwo i wiele innych.

Dzięki temu wyjazdowi uczniowie z Centrum Edukacji Zawodowej mogli spojrzeć inaczej na swoje zawody, poznać umiejętności uczniów z innych państw, co daje możliwość szerszego spojrzenia na zawody, do których obecnie są przygotowywani.