"Podróże z klasą" – 120 000 zł dla uczniów szkoły, dla której organem prowadzącym jest Powiat Malborski

Przedmiotem przedsięwzięcia Ministra Edukacji pn. "Podróże z klasą" jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadania obejmującego przygotowanie i przeprowadzenie w trakcie roku szkolnego wycieczek szkolnych. Celem przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania tradycji,  kultury oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych kształcenia ogólnego, a także urozmaicić zajęcia edukacyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu kultury, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Powiat Malborski pozyskał dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia na realizację
4 wycieczek szkolnych, w ramach których uczniowie odwiedzą Warszawę, Kraków oraz Poznań.

Całkowity koszt realizacji wycieczek zaplanowano na kwotę 135 100 zł, z czego przyznane dofinansowanie wynosi 120 000 zł.