Powiat Malborski otrzymał wsparcie finansowe w wysokości ponad 8 milionów łotych na realizację operacji pn. "Scalenie gruntów wsi Klecie gmina Stare Pole" oraz "Scalenie gruntów wsi Złotowo gmina Stare Pole"

Powiat Malborski otrzymał wsparcie finansowe w wysokości ponad 8 milionów złotych na realizację operacji pn. "Scalenie gruntów wsi Klecie gmina Stare Pole" oraz "Scalenie gruntów wsi Złotowo gmina Stare Pole" współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa" objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem projektu jest poprawienie struktury obszarowej gospodarstw rolnych poprzez prace scaleniowe przyczyniające się do powiększenia powierzchni działek i jednocześnie zmniejszenie ich ogólnej liczby w gospodarstwach rolnych. połączenie działek wpłynie na poprawę warunków ekonomicznych właścicieli gospodarstw rolnych. Przeprowadzenie prac scaleniowych przyczyni się do zwiększenia wydajności gruntów, co będzie niosło wymierne korzyści dla rolników i łatwiejszą uprawę działek.

Zadaniem zagospodarowania poscaleniowego jest modernizacja infrastruktury drogowej, poprawa jakości nawierzchni dróg, która wpłynie na poprawę wewnętrznej integracji wsi, skrócenia czasu dojazdu, obniżenia kosztów. Realizacja projektu wpłynie na sporządzenie dokumentacji katastralnej do ewidencji gruntów i ksiąg wieczystych wraz z jednoczesną ich aktualizacją.

Przyznane środki finansowe na realizację operacji:
"Scalenie gruntów wsi Klecie gmina Stare Pole" w wysokości 4 256 155,51 złotych
(z czego poziom pomocy ze środków EFRROW 2 708 191,00 złotych)
"Scalenie gruntów wsi Złotowo gmina Stare Pole" w wysokości 4 112 629,29 złotych
(z czego poziom pomocy ze środków EFRROW 2 616 865,00 złotych)