Powiat malborski. Sześć szkół z dotacjami w ramach programu “Aktywna tablica 2021”

Do sześciu szkół z powiatu malborskiego trafiły rządowe dotacje na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych w ramach programu “Aktywna tablica 2021”. Wsparcie finansowe otrzymały cztery szkoły, których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Malborku, a także po jednej szkole z miasta Malborka i gminy Lichnowy.

Powiat Malborski pozyskał środki finansowe w formie dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie zakupu sprzętu, pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii do szkół dla dzieci i młodzieży w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych w latach 2020-2024 – „Aktywna tablica”, o które wnioskowały następujące szkoły:

1. I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Malborku,
  2. II Liceum Ogólnokształcące w Malborku,
  3. Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku,
  4. Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Malborku.

Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% wkładu własnego organów prowadzących.

Wniosek opiewał na kwotę 65 100 zł z czego 52 080 zł to kwota dofinansowania z budżetu państwa (stanowi 80%), natomiast 13 020 zł to wkład własny Powiatu Malborskiego (stanowi 20%).

Celem programu jest rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania TIK w procesie edukacyjnym.

Dofinansowano z budżetu państwa

52 080 zł

Rządowy programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych
na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”