„Poznaj Polskę” we Wrocławiu – II Liceum Ogólnokształcące w Malborku

W dniach 22-24 maja uczniowie klasy 2d z II Liceum Ogólnokształcącego z Malborka wraz z wychowawcą Robertem Jędrzejczakiem i opiekunem Panią Małgorzatą Sadowską, przebywała na wycieczce w ramach projektu Poznaj Polskę we Wrocławiu.

Po odbyciu podróży pociągiem uczniowie skierowali się do słynnego wrocławskiego ZOO. Drugi dzień rozpoczęto wizytą na  Uniwersytecie Wrocławskim. Kolejno zwiedzano - Muzeum Przyrodnicze UW, Ogród Botaniczny UW i Muzeum UW. Następnie drugą połowę dnia uczniowie spędzili w Centrum Nauki -Hydropolis, gdzie uczniowie uczestniczyli w eksperymentach poświęconych wodzie.

Przed powrotem do Malborka uczniowie udali się  na spacer pod Pomnik ku czci poległych działających w podziemnej organizacji ”Olimp”. Każdy wieczór uczestnicy spędzali na Starym Rynku chłonąc atmosferę Wrocławia.