Praktyczna i fascynująca lekcja biologii dla uczniów Technikum nr 3

W piątek 23 lutego 2024 r. klasy 3 GH i 2 HT Technikum nr 3 w Malborku odwiedziły w Gdańsku wystawę Body Worlds. Jest to jedyna w swoim rodzaju wystawa anatomiczna poświęcona budowie człowieka. W niesamowity sposób przedstawia tajemniczość naszego ciała.

Jej wysoko ceniona wartość edukacyjna, zdobyła szerokie uznanie licznych instytucji naukowych na całym świecie.

Dzięki autentycznym eksponatom, poddanym procesowi plastynacji, uczniowie mogli bardzo szczegółowo poznać „samych siebie”. Dowiedzieli się, jak styl życia, szczególnie odżywianie i aktywność fizyczna, wpływają na naszą budowę anatomiczną, nasz wygląd i zdrowie.

Była to niewątpliwie wyjątkowo ekscytująca lekcja biologii, ale także psychologii.