Przedmiotowy wyjazd uczniów Technikum nr 3

We wtorek 14 marca 2023 r. uczniowie klas II, III i IV Technikum nr 3 w Malborku kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zwiedzili Hotel Zamek Gniew. Jak czytamy na stronie obiektu, to „potężna gotycka twierdza rycerzy - mnichów, siedziba królów, hetmanów i starostów, słynąca z turniejów rycerskich, zaciętych bitew i wspaniałych spektakli”.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z układem funkcjonalnym pomieszczeń w hotelu, jego strukturą organizacyjną, zakresem świadczonych usług oraz organizacją obsługi gości. Kompleks zamkowy obejmuje Hotel Rycerski, Zamek i Pałac Marysieńki - przestrzenne komnaty o jedynym w swoim rodzaju wystroju, przenoszące gości w czasy średniowiecza, czemu sprzyja obecność zabytkowych artefaktów, historycznych detali, które tworzą magiczną atmosferę.  Młodzież Technikum nr 3 zwiedzała cały obiekt hotelowy: dziedziniec zamkowy, zwany Salą Królewską, restauracje, pokoje, apartamenty, centrum konferencyjne, spa, klub nocny, kręgielnię, salę zabaw dla dzieci. Wycieczka zawodoznawcza przebiegała pod hasłem: ”Zamek Gniew Hotel-SPA. Realne warunki pracy-świadomy wybór zawodu” pozwoliła połączyć wiedzę teoretyczną i praktyczną, co na pewno zaprocentuje w przyszłości .

Tego rodzaju wyjazdy o tematyce przedmiotowej są  sposobem na doskonalenie kwalifikacji związanych  z wybranym zawodem, stanowią rodzaj inwestycji dla ludzi w młodym wieku.

Organizatorem wyjazdu były: Ewelina Kępińska-Lipińska i Renata Zawadzińska